4 perimet sezonale të qershorit që mbrojnë zemrën

0
13

Sot, me lehtësimin e kultivimit të serrave dhe tregtinë ndërkombëtare, është mjaft e lehtë të gjesh fruta dhe perime në çdo kohë të vitit. Sidoqoftë, do të jetë më e shëndetshme të konsumohen ushqime të prodhuara natyrshëm ose, më mirë, sezonale dhe të prodhuara në komunitetin ku do të konsumohen.
Perimet dhe frutat sezonale janë jo vetëm më të mira për një ekuilibër më natyral, por edhe më të lira, më të shijshme dhe më të dobishme. Perimet duhet të konsumohen çdo ditë pasi ato ruajnë shëndetin, veçanërisht shëndetin e zemrës dhe një peshë të shëndetshme.
Perimet kanë pak kalori dhe janë të pasura me vitamina, antioksidantë, minerale dhe fibra, të gjitha përbërjet thelbësore për të mbrojtur trupin nga sëmundje të caktuara.
Këtu janë disa nga perimet sezonale në qershor.

1.Kastraveci
Kastraveci është një perime tipike verore, sezoni i të cilit zhvillohet nga qershori deri në shtator. Ai shkon mirë me sallatat.

Ka një përmbajtje shumë të lartë të ujit prej 96% dhe ka shumë pak kalori. Duke marrë parasysh përmbajtjen e ulët të karbohidrateve në krahasim me perimet e tjera, është një ushqim që përmban rreth 13 kalori në 100 gram.

Gjithashtu është e nevojshme t’i kushtohet vëmendje përmbajtjes së vitaminës C, një antioksidant që mbron qelizat nga efektet e radikaleve të lira. Një kastravec mesatar 125 gram siguron 16% të konsumit të rekomanduar ditor të vitaminës C.

2.Speci
Sezoni natyror për specat është vera, duke pasur parasysh dritën, lagështinë dhe temperaturën që i nevojiten specave, por ato prodhohen edhe në serra. Pra, ato janë të lehta për tu gjetur në çdo kohë të vitit.
Lidhur me vlerën e tij ushqyese, vlen të theksohet përmbajtja e tij e lartë e vitaminës C. Një spec i madh zile siguron pothuajse 90% të sasisë së rekomanduar ditore të vitaminës C. Ato përmbajnë dy herë më shumë vitaminë C sesa një portokall.
Specat e kuq kanë me pak kalori. Ato përmbajnë 40 kalori për 100 gram. Kjo pasi përbërësi kryesor i tij është 90% ujë. Specat e kuq gjithashtu përmbajnë kapsaicinë, e cila dihet se ka shumë përfitime për shëndetin e zemrës.

3.Kungulli
Kungull i njomë është një tjetër nga perimet e verës. Gjithashtu është  një nga më të ulëtat në kalori, që përmban 14 kalori në 100 gramë dhe është 96.5% ujë.

Është i pasur me vitaminë C dhe kalium. Një kungull i njomë me madhësi të mesme siguron 26% të rekomandimit të rekomanduar të vitaminës C. Prandaj, është një ushqim i shkëlqyeshëm antioksidant që rekomandohet të konsumohet rregullisht.

Në përgjithësi, sipas ekspertëve, perimet duhet të përbëjnë 50% të çdo vakti, dhe kungulli i njomë është një mundësi e shkëlqyeshme për t’u shtuar vakteve për efektin e saj freskues, veçanërisht në verë.

4.Bishtaja
Koha më e mirë për të ngrënë bishtaja është nga maji deri në shtator. Ata rriten me shpejtësi në fushën ku mbillen në pranverë dhe prodhojnë të korra gjatë gjithë sezonit të verës. Kur vjen vjeshta, bimët përfundojnë ciklin e tyre të jetës.

Bishtajat janë një burim i shkëlqyeshëm i vitaminës C dhe folatit. Folati, i quajtur edhe vitamina B9, është thelbësor për formimin e qelizave të kuqe të gjakut dhe funksionimin e duhur të qelizave. Bishtajat gjithashtu përmbajnë jod.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here