6 vjet nga vdekja e Olldashit, Basha: ‘Sokol Olldashi do të ishte krenar…’

0
3

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka përkujtuar përmes një postimi në twitter, në 6 vjetorin e ndarjes nga jeta të Sokol Olldashit. Përmes një fotoje, krah djalit të tij, Glauk Olldashi, Basha shkruan se Sokolli sot do të ishte krenar të shikonte se si djali i tij i madh, Glauku,  po ecën ne gjurmët e tij.

“Sokol Olldashi do të ishte krenar të shikonte se si djali i tij i madh, Glauku,  po ecën ne gjurmët e tij. Jam i bindur se Glauku, të rinjtë demokratë dhe rinia shqiptare do ta përmbushin me sukses misionin e Shqipërisë si gjithë Europa. Na mungon Sokoli”- shkruan Basha./bw

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here