683 persona humbin jetën vetëm 24 orët e fundit në Itali, ja sa llogaritet numri i të infektuarve dhe të shëruarve

0
3

Mediat fqinje raportojnë se në 24 orë janë konfirmuar 3,491 raste të reja me virusin vdekjeprurës COVID-19, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 74,386.Numri i personave që kanë fituar betejën me koronavirusin ka shkuar në 1063.

“Ekzistojnë 74,386 raste të përgjithshme të koronavirusit në Itali, 5,210 më shumë sesa dje.

Nga këto, 57.521 janë aktualisht pozitive, 9,362 janë shëruar dhe 7.503 vdekje

23,112 persona janë të shtruar në spital me simptoma

3.489 persona ndodhen në kujdes intensiv

30.920 persona janë në izolim në shtëpi”, thuhet në deklartë.

Për Organizatën Botërore të Shëndetësisë kurba e infeksionit mund të arrihet këtë javë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here