Aksident në një minierë, 9 minatorë të vdekur

0
9

Të paktën nëntë persona kanë humbur jetën dhe 10 të tjerë u plagosën në një aksident miniere që ndodhi sot në verilindje të Kinës.

Aksidenti ndodhi në minierën e qymyrit në Changchun, në provincën e Jilin.

Gazeta “China Daily” raporton se shpërthimi dhe tërmeti shkaktuan rrënimin e një pjese të minierës.

Të paktën nëntë minatorë humbën jetën, kurse 10 minatorët e plagosur u dërguan në spital.

Lidhur me shkakun e aksidentit kanë nisur hetimet. /AA

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here