Apple na prezonton me modelin e ri të orës inteligjente

0

Apple prezantoi serinë e re të orave “Apple Watch 7” gjatë eventit vjetor i cili u mbajt në internet për të dytin vit radhazi për shkak të pandemisë së zgjatur të koronavirusit.

Ora e re, edhe pse e mbushur me karakteristika të reja, ka një pamje ndryshe nga paraardhësi i saj me panele të ngushta duke e bërë ekranin 20 përqind më të madh se Seria 6.

Gjiganti i teknologjisë Apple pohon se ky model i ri është më i qëndrueshëm dhe më rezistent ndaj plasaritjeve”.

Seria 7 është gjithashtu e para që përfshin një certifikatë për rezistencën ndaj pluhurit dhe mban një vlerësim të rezistencës ndaj ujit.

Apple përditësoi ekranin për të siguruar deri në 70 përqind më shumë shkëlqim sesa Seria 6, gjë që e bën më të lehtë të shohësh faqen e orës pa pasur nevojë të ngresh dorën ose të ndezësh ekranin”.

Për shkak të ekranit më të madh, përdoruesit tani mund të përjetojnë tastierën e re “QWERTY” e cila mund të përgjohet.

“Apple Watch Series 7” përmban një kristal të përparuar të ridizajnuar me një gjeometri më të fortë dhe më të fortë që është mbi 50 për qind më e qëndrueshme se ajo e Apple Ëatch Series 6, duke e bërë atë më rezistente ndaj plasaritjeve pa kompromentuar qartësinë optike.

Sipas Daily Mail, ora Apple, seria 7 është gjithashtu i çertifikuar për rezistencën ndaj pluhurit, duke e bërë atë më të qëndrueshëm në mjedise të tilla si plazhi.

Modeli i ri ka jetëgjatësi më të lartë të baterisë, dhe kjo duket të jetë reklama më e mirë për produktet e reja të Apple këtë vit njësoj si familja e iPhone 13.

Përdoruesit e saj, do të kenë 18 orë jetëgjatësi të baterisë me një karikim të vetëm dhe pajisja fuqizohet 33 përqind më shpejt se paraardhësi i saj, shkruan CNA.al

Koleksioni “Apple Watch Series 7” zbulon se ora vjen në pesë ngjyra të reja, duke përfshirë ngjyren e zezë, “dritën e yjeve”, jeshilen, një blu të re dhe ngjyra e kuqe.

Së bashku me zbulimin e një ore Apple të re, gjigandi i teknologjisë njoftoi se më 27 shtator opsioni Fitness do të prezantojë një lloj stërvitje të re të kondicionimit të trupit me Pilates dhe një mënyrë të thjeshtë për të praktikuar përmes meditimit./CNA.al

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here