Lëkundje tërmeti janë shënuar pak minuta më parë në vendin tonë.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 i shkallës rihter, dhe me epiqendër në Elbasan.

Sipas të dhënave të para të qendrës sizmologjike të europës, tërmeti kishte një thellësi 10 km.

4545