Një varke është mbytur sot në afërsi të ishullit të Sazanit, duke rrezikuar jetën e dy marinarëve.

 

Ata janë shpëtuar nga roja bregdetare dhe disa peshkatarë.

 

Ndërkohë, në vendin e ngjarjes kanë mbërritur edhe efektivët e policisë.