Martesa e Catherine Middleton me Princin William në vitin 2011 ishte rezultat i një lidhjeje të madhe dashurie.

 

Princi i Uellsit zgjodhi partneren e zemrës së tij, pavarësisht nëse ajo i përket qarqeve mbretërore apo aristokratike.

Megjithatë, sipas pretendimeve të librit “Rinia e Guilded: Një histori intime e rritjes në familjen mbretërore” dhe autorit të tij Tom Quinn, dasma mbretërore do të ishte shmangur nëse Kate Middleton nuk do të ishte në gjendje të bëhej nënë.

 

“Gjithmonë duhet të sigurohet që mbretëresha e ardhshme të jetë në gjendje të ketë fëmijë. Nëse Kate nuk do të kishte qenë pjellore, nuk ka dyshim se martesa do të ishte ndërprerë”, thuhet në libër. 

 

Autori që bëri zbulimin tronditës pretendon se e njëjta gjë i ka ndodhur edhe Princeshës Diana. Ajo i ishte nënshtruar testeve të nevojshme përpara se të martohej me Princin Charles në 1981.

 

Nëse është kështu, fansat e familjes mbretërore me siguri do të zhgënjehen. 

 

Autori pohon për Dianën: “Diana ishte ankuar tek unë në një takim të shkurtër se ishte e pafajshme dhe besonte se testet e saj paramartesore kishin të bënin me shëndetin e përgjithshëm, por më vonë kuptoi se ajo në të vërtetë ishte testuar për fertilitetin e saj”.

 

Sipas tij, Princesha Kate e dinte pse ishte testuar pasi “nuk është dhe nuk ka qenë kurrë rebele”.