Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla i ka cilësuar politike akuzat ndaj tij, ndërsa tashmë është arrestuar pas një akuze të ngritur nga SPAK për abuzime me tenderat.

 

Burime për Klan Neës bëjnë me dije se përpara gjykatës, gjatë caktimit të masës së sigurisë, Alla tha:

 

“ Në gjykimin tim më mirë të më thoshin hap krahun, se sa të bëhen këto gjyqe politike”. Ndërkohë vijon seanca për verifikimin e masës së sigurisë ndaj Allës dhe zyrtarëve të të tjerë.