Banorët e Shkozës marshojnë drejt Ambasadës Amerikane

0

Image result for banoret e shkozes

Ditën e sotme ata kanë nisur një marshim paqësor nga Shkoza drejt Ambasadës Amerikane në Tiranë. Para kësaj, ata i janë drejtuar me një letër Ambasadës Amerikane dhe asaj të BE në vendin tonë, duke i kërkuar ndihmë.

Dhjetra qytetarë, ku të pranishëm janë edhe fëmijë me pankarta në duart, do t’i drejtohen Ambasadës së SHBA-ve, dhe më pas do të rikthehen në Shkozë.

Ngjarja e 14 shtatorit bëri jo pak bujë, sidomos pas publikimit të një video, ku një fëmijë i vogël ulërinte që policia mos t’i arrestonte të atin.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here