Beteja me koronavirusin/ BE ndan 50 mln euro për Shqipërinë. Reagon Soreca dhe kryeministri Rama

0
3

Bashkimi Evropian jep 50 milion euro për të luftuar pandeminë e koronavirusit.

Lajmin e bëri të ditur fillimisht ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luiggi Soreca dhe më pas edhe kryeministri Edi Rama.

Luiggi Soreca në Twitter:

Jam i gëzuar të njoftoj se sot BE jep ndihmë konkrete për Shqipërinë për të luftuar COVIDー19 .

▶ ️ 4 M € për pajisje të menjëhershme dhe mbështetje shëndetësore

▶ ️ 11 M € për mbrojtje sociale

▶ ️deri në 35 M € për rikuperim ekonomik. BE është gjithmonë me Shqipërinë në kohen e nevojes! Jemi gjithmonë me Shqipërine!

Kryeministri Rama ne Facebook:

BASHKIMI EUROPIAN I AKORDON SHQIPËRISË 50 MILIONË EURO PËR LUFTËN KUNDËR COVID-19 ❤

Zoti i shqiptarëve është i Madh

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here