Benzema barazohet me Raulin si golashënuesi i dytë më i mirë i Real Madridit

0

Ankara
Sulmuesi francez i Real Madridit, Karim Benzema, e ka arritur Raul Gonzalezin si golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave të klubit spanjoll të futbollit të enjten vonë, raporton Anadolu Agency (AA).

Lojtar i Real Madridit që nga viti 2009, Benzema, i cili shënoi në lojën me gjashtë gola për të bardhët kundër Levantes të enjten, regjistroi golin e tij të 323-të në total.

Legjenda spanjolle e Real Madridit, Raul, 44 vjeç, shënoi 323 gola në periudhën 1994-2010.

Golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave i klubit spanjoll është Cristiano Ronaldo pasi superylli portugez, tani sulmues i Manchester United-it, shënoi 451 gola për klubin mbretëror.

Ish-sulmuesi i Olympique Lyon-it, Benzema, 34 vjeç, ka një kontratë me Real Madridin deri në qershor 2023.

Benzema po kalon një sezon të shkëlqyer, duke shënuar 44 gola në 44 paraqitje.

Ai fitoi katër tituj të Ligës së Kampionëve të UEFA-s dhe katër tituj të La Ligës spanjolle me Real Madridin.

Real Madridi, i cili mposhti Levanten me rezultat 6:0 në shtëpi, tashmë ka fituar titullin e La Ligës 2022.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here