BMW i7 2023 duket ‘i madh dhe i rëndë’ derisa shihet duke u testuar në Nurburgring

0

BMW i7 i parë ndonjëherë është tani në linjat e prodhimit së bashku me Serinë e re 7 në fabrikën e kompanisë në Dingolfing, Gjermani.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, dërgesat e para të klientëve janë planifikuar për këtë vjeshtë dhe duket se prodhuesi i automjeteve është ende duke bërë rregullimet përfundimtare të dyshes luksoze.

Dhe prototipe të pakumufluara u kapën së fundmi duke lëvizur në Nurburgring, duke sugjeruar se ndoshta po bëhen disa ndryshime përfundimtare.

Atje janë vënë re të paktën dy automjete të ndryshme testimi G70 supozohet që njëra prej këtyre makinave fuqizohet nga energjia elektrike. /Telegrafi/

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here