COVID-19 në Kosovë, asnjë viktimë dhe 7 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

0

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë publikuar të dhënat e fundit të COVID-19 atje.

Sipas njoftimit zyrtar, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 7 raste të reja me COVID.

Nga ana tjetër nuk është shënuar asnjë viktimë nga virusi. Sa i përket të shëruarve ato janë 33, duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 157.698.

Njoftim i MSH:

Njoftimi i Ministrisë së Shëndetësisë:

21 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Nga 1.524 testime, 7 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

Sot janë shëruar 33 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.698.

Në total numri i rasteve aktive është 326.

Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:

Mbani maskat!

Respektoni distancën!

Mbani higjienën!

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here