‘’Deklaratë bombë’’, mediat paralajmërojnë: Pompeo do të nxjerrë prova të reja dramatike që COVID-19 ka dalë nga një laborator i Wuhan

0
50

DailyMail paralajmëron një deklaratë bombë të Sekretarit Amerikan të Shtetit , Mike Pompeo lidhur me origjinën e COVID-19.

Bazuar tek burimet nga zyrtarët e lartë të Uashington, thuhet se Pompeo do të dalë me prova të reja dramatike për të treguar se si virusi COVID-19 është krijuar dhe ka dalë nga një laborator i Ëuhan, dhe nuk është natyral.

Po ashtu e pritshme është që Pompeo të akuzojë drejtpërdrejt Institutin e Virologjisë së Ëuhan si krijuesen e virusit me shkencëtarë kinezë dhe të huaj.

Teksa ka ngelur edhe një javë nga Presidenca e Trump, duket se SHBA do të bëjë një përpjekje tjetër për të sulmuar Kinën lidhur me pandeminë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here