Diell e temperatura të larta, parashikimi i motit për sot

0
18

Kthjellime dhe temperatura relativisht të larta do të mbizotërojnë kushtet atmosferike në vendin tonë që orët e para të ditës. Sipas MeteoAlb mesdita sjellë kalime vranësirash, ku më të shpeshta do jenë në skajin verior duke rrezikuar ndonjë rrebesh të izoluar. Pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 38°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here