Dita e alfabetit të gjuhës shqipe, Meta: Mirënjohje për kolosët dhe rilindësit e vërtetë të kombit

0

Në ditën e alfabetit të gjuhës shqipe, kryetari i PL-së ka reaguar përmes një postimi në Facebook. Meta shprehu mirënjohjen për kolosët e gjuhës shqipe dhe rilindasit e kombit.

“Gëzuar Ditën e Alfabetit të gjuhës tonë të bukur shqipe, të shkruar me gërma gjaku dhe sakrifica heroike të panumërta.

Mirënjohje për kolosët e gjuhës shqipe dhe Rilindasit e vërtetë të kombit, që 114 vjet më parë, në Kongresin e Manastirit, njehsuan elementin më të rëndësishëm përbashkues të shqiptarëve dhe i paraprinë Pavarësisë së Shqipërisë.”- shkroi Meta.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here