Djali më i fortë në botë me nofkën “Herkuli i vogël”, ka një jetë shumë të ndryshme në ditët e sotme – situata e tmerrshme në familje ia ndryshoi të ardhmen

0

Fëmija bodybuilder, Richard Sandrak, i cili dikur quhej “Herkuli i Vogël”, po jeton një jetë shumë të ndryshme në ditët e sotme.

Richard u bë i famshëm 22 vjet më parë kur ishte vetëm tetë vjeç falë fizikut të tij të jashtëzakonshëm.

Ai arriti të fitonte titullin “Djali më i Fortë në Planet” pasi mbushi 11 vjeç dhe mund të ngrinte deri në tre herë peshën e tij trupore.

Pra, çfarë po bën ai në ditët e sotme? Epo, Richard nuk ka ndjekur më stërvitjet konkurruese sepse i duket e mërzitshme.

“Jo, nuk ngre me pesha. Sido që të jetë, u bë e mërzitshme. Jam shumë krenar për të kaluarën time”, ka deklaruar ai në një intervistë me Inside Edition.

“Njerëzit përpiqen të më bëjnë të dalloj si një fanatik i natyrës, shumë fëmijë kanë fizikë shumë të ngjashëm”.

Image Credit: Inside Edition

“Kjo nuk është diçka që nuk dua që njerëzit ta dinë, por thjesht nuk do të ngelem duke jetuar në të”.

Në vend që të ngrejë pesha, Richard tani qëndron në formë me ngritje mjekër dhe duke ecur me skateboard nëpër Los Anxhelos.

Që nga viti 2015, ai punonte si ekzibicionist në “Hollywood Waterworld” të Universal Studios, duke i vënë flakën vetes dhe duke u zhytur në ujë… gjë që ende kërkon kushte të jashtëzakonshme.

Image Credit: Inside Edition

Richardit i vihet zjarri të paktën pesë herë në ditë përpara se të zhytet 50 metra në ujë.

Megjithatë, historia e tij ka një anë tragjike. Babai i tij, Pavel, ishte përgjegjës për ushqimin e tij si i ri dhe e kritikoi se e shtynte shumë djalin e tij.

Akuzat për përdorimin e steroideve u ngritën gjithashtu në familje, por ata i mohuan pretendimet.

Pavel u burgos disa vjet më vonë me akuzat për abuzim në familje kundër gruas së tij, nënës së Richard.

Ky incident është ajo që e bëri Richard të largohej nga bodybuilding dhe të ndryshonte karrierën.

Tani 30 vjeç, puna e ëndrrave të Richard është të punojë për NASA-n si një shkencëtar kuantik dhe nuk e kupton pse nuk mund të ndodhë. /Telegrafi/

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here