Durrësi pamje me dron, qyteti bregdetar duket i shkretë dhe i braktisur(VIDEO)

0
2

Pamjet nga ajri të Durrësit të filmuara nga A2 CNN me dron tregojnë dramën e vërtetë të këtij qyteti sot.

Pallate të shembura, rrugë të braktisura, njerëz që mungojnë, janë apeli i munguar i këtij qytetit. Për më shumë shikoni pamjet me dron se si është Durrësi sot.

Lagja 18 në qytetin e Durrësit duket si një qytet fantazmë pas tërmetit të 26 nëntorit. Pallatet dëmtuara e të zbrazura me shpejtësi nga banorë të friksuar ngjajnë me Pripiatin e Çernobilit. Tek tuk shihet ndonjë qytetar që vjen të marrë plaçka, apo të kontrollojë shtëpinë, përndryshe këtë hapësirë të qytetit e ka mbuluar heshtja. #A2CNN

Posted by Blendi Salaj on Sunday, December 1, 2019

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here