Dy të vdekur nga shembja e kanalit në Shkup

0
4

Sipas informacioneve të marra nga terreni, gjatë punimeve për hapjen e një kanali në komunën e Çairit në Shkup, tre persona ishin mbuluar nga dheu pas shembjes së kanalit, njëri nga të cilët është nxjerrë dhe është dërguar në spital, ndërsa dy personat e mbetur, janë nxjerrë të vdekur pas dy orësh.

Ndonëse në vendin e ngjarjes kishte mbërritur autoambulanca dhe ekipet policore, ato kanë rezultuar të pafuqishëm për të shpëtuar jetët e punëtorëve.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here