E pabesueshme! E moshuara 104-vjeçare mposht për herë të dytë COVID-19, momenti kur del nga spitali

0
22

Një grua 104-vjeçare ka marr duartrokitjet e stafit të spitalit kolumbian pasi u shërua për herë të dytë në më pak se një vit nga coronavirusi.

Carmen Hernandez mori një ovacion nga mjekët ndërsa u rreshtuan përgjatë korridoreve të Spitalit Universitar “San Rafael” në Tunja ndërsa u transportua në një shtrat spitali.

Dhe ndërsa ajo dilte jashtë – tani me një mbulesë plastike të ajrosur mbi shtrat – rezultatet e stafit të veshur me çantë PPE vazhduan duartrokitjet ndërsa Hernandez u lëshua pas 21 ditësh në spital, raporton dailymail.

Ajo ishte në gjendje ta mundte virusin – por pavarësisht se ishte vaksinuar në shkurt të këtij viti, Hernandez u diagnostikua me COVID-19 për herë të dytë në muajin mars.

Hernandez u shtrua në njësinë e kujdesit intensiv të Spitalit Universitar San Rafael de Tunja ku mjekët dhe infermierët e kanë trajtuar atë.

Të hënën, ajo ishte në gjendje të transportohej larg spitalit me një ambulancë në shtëpinë e saj të kujdesit pasi mundi virusin për herë të dytë.

Jo vetëm se e ka mposhtur dy here virusin, por ajo është shëruar edhe nga një formë agresive e kancerit të lëkurës.

Hernandez ka lindur në Tunja më 14 korrik të 1916 dhe ka një vajzë në moshën 70 vjeçare.

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here