Eksploziv në Shijak/ Shpërthim te magazina e mbetjeve spitalore

0

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në Shijak.

Burime zyrtare sqarojnë se rreth orës 22:55, në afërsi të derës së magazinave ku përpunohen mbetje spitalore, është hedhur dhe ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse.

Nga shpërthimi, sipas policisë, janë shkaktuar dëme të vogla materiale tek dera e dhomës frigoriferike.

Magazinat janë të marra me qira nga 33–vjeçari Arlind Lala.

Në vendin e ngjarjes, grupi hetimor gjeti një copë fitil zjarr – përcjellës, ndërsa po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve. 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here