Erdogan dhe Rama takohen në New York

0

New York, takohen Erdogan-Rama

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, është takuar me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Dy liderët ndodhen në New York të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) për të marrë pjesë në seancën e 72-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB).

Takimi Erdogan-Rama është realizuar në Hotelin The Peninsula, ndërsa është zhvilluar në dyer të mbyllura dhe ka zgjatur 30 minuta. (AA)

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here