Foto/”Dimër në pranverë”, dëbora bllokon qarkullimin e mjeteve në Llogara

0
20

Kushtet atmosferike si ulja e temperaturave dhe reshjet e dëborës kanë sjellë probleme në qarkullimin e mjeteve në Qafën e Llogarasë.

Si pasojë e prezencës së dëborë rruga në këtë zonë është bllokuar. Shoferët duket se janë kapur të papërgatitur nga reshjet e dëborës, pasi në këtë kohë nuk ka patur probleme me dëborën vitet e kaluara.

Automjetet kanë qenë të pa pajisur me zinxhirë dhe goma dimërore kështu që disa makina kanë ngecur dhe për pasojë rruga është bllokuar. Ndërkohë autoritetet po punojnë për rikthimin e situatës në normalitet.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here