Foto/ Qesharake, por “Uragani Irma” është tortë

0
20

hurricane-irma-cake.jpg 

Vetëm pak ditë përpara se të mbërrinte stuhia e Kategorisë 4 në SHBA, një blerës në një supermarket në Florida ka fotografuar një tortë që kishte mbishkrimin Uragani Irma.  

Kjo foto u bë virale dhe filloi të shpërndahej nga persona të ndryshëm publik madje dhe nga Andy Slater i cili e përshkruan imazhin me një pyetje të tillë “ A ka shije të mirë kjo tortë?”

Kjo tortë e zbukuar me krem tregon forcën e uraganit dhe shkatërrimet e tij, por komentues të ndryshëm e kanë cilësuar këtë si një humor tipik amerikan, por disa të tjerë kanë përdorur një gjuhë të ashpër duke e quajtur këtë tortë me shije të keqe dhe të shpifur për shkak se mori jetë të pafajshme.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here