FOTO/ Shndërron aeroplanin në sallon bukurie

0

Drone view of plane

Një grimiere profesioniste ka hapur sallonin e saj të bukurisë brenda një aeroplani të vjetër.

Grimierja Amber Scott, 25 vjeç ng Carluke, Lanarkshire, ka shndërruar aeroplanin e prodhuar në vitin 1957 të tipit CV-440 në një sallon bukurie duke shpenzuar 30 mijë funte për rregullimin e tij.

Empty shell of plane

Aeroplani ka hapësirë të mjaftueshme për katër grimiere, dy parukiere dhe dy teknike të pedikyrit.

Aeroplani është blerë nga prindërit e saj dhjetë vite më parë dhe ata mendonin ta shndërronin atë në një bujtinë.

Finished studio

Salloni i bukurisë së Amber quhet Runway Studios dhe në të ardhmen dëshiron të drejtojë klasa për make –up artistët e rinj.

Ky është salloni i parë i bukurisë i zhvendosur në një aeroplan.

Plane next to garden centre

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here