Frikë nga COVID-19?! Shihni çfarë ndodh jashtë shkollës ‘1 Maj’ në kryeqytet (VIDEO)

0
92

Pamjet që shihni vijnë nga shkolla 9-vjeçare ‘1 Maji’ në kryeqytet, në ditën e parë të nisjes së vitit të ri shkollor.

Ndonëse ky një vit aspak i zakontë për vendin tonë dhe mbarë botën, për shkak të rrezikut që kanoset nga COVID-19, nëpër shkolla kërkohet respektimi i protokolli me një sërë rregullash.

Siç shihet dhe nga video e siguruar për ‘BalkanWeb’ nga gazetarja Aurora Golemi, prindërit jo vetëm që nuk kanë ruajtur distancën jashtë ambienteve të shkollave, por qëndrojnë shumë ngjitur me njëri-tjetrin.

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here