Greqi/ Sekuestrohet autobusi me shqiptarë

0
3

Foto Ilustruese

Policia greke ndalon një autobus me shtetas shqiptarë. Ndalimi i autobusit te mbushur me shqiptare eshte bere ne Parakallmo të Janinës.

Mesohet se brenda tij jane gjetur 8 klandestine shqiptarë të moshës 21-40 vjeç, të cilët kishin urdhër-ndalimi për të hyrë në shtetin grek dhe në zonën Shengen.

Ne pranga ka perfunduar drejtuesi i mjetit, nje shtetas 56-vjec, nderkohë që autobusi u sekuestrua.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here