Incident në Tropojë, qytetarët mësyjnë në KZAZ dhe flakin materialet zgjedhore

0
3

Persona të paidentifikuar kanë hyrë sot në mëngjes në ambientet e KZAZ nr. 9 në Pallatin e Kulturës në Bajram Curri të Tropojës, duke hequr që aty materialet zgjedhore.

Personat në fjalë mësohet të jenë përplasur edhe me policinë, siç raporton për “BalkanWeb” gazetari, Ismail Buçpapaj.

Ky veprim sipas tij, vjen pas një komunikimi me letra, teksa Bashkia e Bajram Currit i kërkonte drejtuesve të KZAZ nr., 9 të dorëzonin deri sot në orën 10:00 të gjitha materialet zgjedhore në Bashki, duke vënë në zbatim dekretin e Presidentit Meta për mos mbajtjen e zgjedhjeve më 30 Qershor.

Në videon e siguruar nga “BalkanWeb” duket se brenda qendrës së votimit kanë hyrë pas këtij momenti simpatizantë të opozitës që brohorasin.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here