Infektohet nga virusi i frikshëm, humb jetën 35-vjeçari shqiptar

0
7

Një 35 vjeçar nga Shkupit, që dyshohet se ishte infektuar nga malaria në një udhëtim pune në Ganë, ka ndërruar jetë.

Mësohet se personi në fjalë ka ndërruar jetë Spitalin Universitar për Sëmundjet Infektive në Shkup.

Ndonëse 35-vjeçarit iu dha ndihma mjekësor, gjendja e tij u rënda dhe për pasojë humbi jetën./bw

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here