Janina tronditet nga tërmeti

0
5

Gjatë orëve të natës, Janina në Greqi është goditur nga një tërmet.

Mediat lokale, kanë bërë me dije që lëkundjet sizmike janë ndjerë rreth orës 03:45 sipas orës lokale. Tërmeti ishte me magnitudë 2.5 i shkallës Rihter.

Epiqendra e tij ishte 15 kilometra në veriperëndim të Janinës, pranë kufirit me Shqipërinë.

Dy ditë më parë, në të njëjtën zënë kishin rënë edhe dy tërmete të tjera 2.2 dhe 2.3 ballë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here