“Je më i forti ndër Saimirat që njoh”, mesazhi i ish-ministrit për policin me vajzën e sëmurë

0

polici-tahiri

Saimir Josifi është polici që në emisionin “E diela shqiptare” me historine e trishte për vajzën e sëmurë preku shumë njerëz, ka falenderuar publikisht ish-ministrin e Brendshem, Saimir Tahirin, qe i ofroi ndihme.

Ne nje postim te fundit te Tahirit, Josifi i ka komentuar: “Me erdhe ne ndihme ne moment te veshtire,me dhe kurajo, me dhe mbeshtetjen e munguar ne vite, falenderime dhe mirenjohje pa fund per ju Z.Saimir Tahiri ,per vlerat e virtytet njerezore”.

Tahiri nga ana tjetër nuk e ka lënë pa përgjigje: “Saimir, me ka marr malli te te pershendes. Te uroj gjithe te mirat, me i forti nder Saimirat qe njoh. Mos u dorzo kurre, cdo veshtiresi eshte mundesia jote per tu bere me i forte. Te perqafoj!”

tahiri

Polici Josifi eshte babai i dy femijeve, edhe i Xhoit, e cila ka pësuar një fatkeqësi që në fëmijëri dhe tashmë nuk mund të flasë dhe të shikojë.

Tahiri i beri surproze aso kohe ne studio efektivit, e pasi i tha se bashke me koleget kishin mblehdur leke ta ndihmonin, u beri dhurate nje makine.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here