“Ju lutem nuk marr dot frymë”- Fjalët e fundit që afro-amerikani, George Floyed i tha policëve ‘pushtojnë’ qiellin e SHBA-ve

0
2

Fjalët e fundit të George Floyd, i cili u vra në mënyrë brutale nga një polic, që i mori jetën duke i vënë gjurin në fyt, tani janë duke “fluturuar” në qiellin e disa prej qyteteve të SHBA.

Teksa protestat kundër brutalitetit të policisë vazhdojnë, artisti Jammie Holmes, zgjodhi këtë mënyrë për të bërë që fjalët e fundit të 46-vjeçarit të mos harrohen.

Postera që lexojnë “Ju lutem, nuk marr dot frymë” dhe “Ata do më vrasin” u panë në qiellin e Detroit dhe New York.

Të tjera aeroplane në Los Angeles, Miami apo Dallas tërhiqnin posterat me fjalët “Më dhemb qafa” dhe “Më dhembin të gjitha”.

Fotot marrë nga CNN

654321

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here