Kaliforni/ Aeroplani përplaset me kamionin, 2 persona humbën jetën të tjerë në gjendje të rëndë (VIDEO)

0

Dy persona u vranë dhe dy të tjerë u plagosën të hënën kur një aeroplan i vogël u përplas me një kamion në një lagje të qarkut San Diego.

Një aeroplan u rrëzua në qytetin Santee, rreth 20 milje në verilindje të qendrës së qytetit San Diego.

Zëvendës shefi i zjarrfikësve Justin Matsushita tha se dy persona vdiqën në vendngjarje dhe dy u shtruan në spital në gjendje të panjohur. Një nga ata që vdiq ishte një shofer i dorëzimit të i cili ishte shumë i njohur në zonë.

Dy shtëpi u dogjën dhe u shkatërruan së bashku me kamionin e shoferit. Dhjetë shtëpi të tjera u dëmtuan.

Avioni u rrëzua tre blloqe nga shkolla e mesme Santana. Shkolla ishte përkohësisht një “Kampus i Sigurt”, por tha se të gjithë studentët ishin të padëmtuar

Aeroplani po fluturonte nga Yuma, Arizona, por kishte probleme kur u përpoq të ndalonte në Aeroportin Fusha Gillespie të San Diegos.

Dëshmitarët përshkruan një skenë të tmerrshme që tronditi periferinë e qetë të San Diegos.

Hetuesit thanë se avioni goditi kamionin, duke vrarë në vend shoferin. Flakët nga përplasja më pas u përhapën shpejt në shtëpitë aty pranë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here