Kandidat për Superkupën e Europës, “Arena Kombëtare” pret sot vendimin

0

arena-kombetare2-470x307

Sot në Gjenevë mbahet Kongresi i UEFA-s ku në vazhdën e shumë vendimmarrjeve do të jetë edhe përcaktimi i të gjithë stadiumeve ku do të luhen finalet e vitit 2019. Ajo që përbën më shumë interes është Superkupa e Europës ku kandidate është edhe Shqipëria.

“Arena Kombëtare” ende nuk është gati po brenda vitit pasardhës pritet të kenë përfunduar të gjithë punimet. Ndryshe nga vendet e tjera, Shqipëria garon me projektin e stadiumit.

Kjo kupë luhet mes fituesit të “Champions League” dhe fituesit të “Europa League”.

 

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here