Kanye West rikthehet në ‘Twitter’

0

Reperi amerikan, Kanye West është rikthyer në “Twitter” pasi pati reagime të shumta mbi përçarjet antisemite nëpër mediat sociale muajin e kaluar.

Në një nga postimet e tij të para që nga suspendimi në platformë, reperi 45-vjeçar informoi më shumë se 31.9 ndjekësit e tij se ishte rikthyer.

“Prova, prova, për të parë nëse Twitteri im është i zhbllokuar”, shkroi në Twitter krijuesi i hiteve “Heartless” të dielën (20 nëntor).

Postimi vjen pasi ai shkroi në “Twitter” më 9 tetor, se ai bëri postime kërcënuese ndaj hebrenjve.

Më pas, llogaritë e tij në “Twitter” dhe “Instagram” u bllokuan dhe marrëveshjet e tij fitimprurëse me “Adidas”, “Gap”, “Balenciaga” dhe “Vogue” përfunduan papritmas, por interpretuesi nuk u pendua, duke refuzuar në intervista të shumta të kërkonte falje.

64750221 11450257 Testing Testing Seeing If My Twitter Is Unblocked The Rapper Tw A 262 1668973816081

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here