“Kemi dëshmi se…”- Familjarët e 16 vjeçares së vdekur pranë kishës shkojnë në vendin e ngjarjes (Video)

0
51

Prindërit dhe të afërmit e Maria Hysenit kërkojnë përgjigje për humbjen e vajzës së tyre.

Mediat lokale atje kanë filmuar momentin kur familjarët shkojnë pranë vendin ku u vajza 16 vjeçare u gjet e vdekur, ndërsa raporti mjeko-ligjor i publikuar sot bënte me dije se ajo kishte ndërruar jetë si pasojë e rënies nga lartia pranë kishës në Trikala.

Prindërit këmbëngulin se është e pamundur që vajza të ngjitet në skelat e çatisë e kishës, teksa ndërtesa ndodhet në rikonstruksion.

Ata gjithashtu raportuan se kishte gjak në pjesën e pasme të tempullit e cila ishte larë, duke pretenduar se kanë fotografi që e vërtetojnë atë.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here