Këta telefona inteligjentë të Samsung do të marrin Android 12

0

Samsung ka njoftuar se cilët telefona Galaxy do të pajisen me versionin e ardhshëm të Android.

Samsung ka njoftuar fillimin e fazës beta për One UI 4.0, raporton Android Central. Versioni 4.0 bazohet në Android 12, i cili ndoshta do të dalë si versioni përfundimtar në javët e ardhshme.

marrin Android 12

Gjatë njoftimit të fazës beta, Samsung gjithashtu njoftoi se cilët smartphone dhe tableta do të marrin azhurnimin në One UI 4.0 – dhe kështu në Android 12:

Gama e Galaxy S:

Galaxy S21 5G
Galaxy S21 + 5G
Galaxy S21 Ultra 5G
Galaxy S20 / S20 5G
Galaxy S20 + / S20 + 5G
Galaxy S20 Ultra / S20 Ultra 5G
Galaxy S20 FE / FE 5G
Galaxy S10 / S10 5G
Galaxy S10 +
Galaxy S10e
Galaxy S10 Lite

Seria Galaxy Note:

Galaxy Note 20 / Note 20 5G
Galaxy Note 20 Ultra / Note 20 Ultra 5G
Galaxy Note 10 / Note 10 5G
Galaxy Note 10+ / Note 10+ 5G
Galaxy Note 10 Lite

Seria Galaxy Z:

Galaxy Z Fold 3
Galaxy Z Flip 3
Galaxy Z Fold 2 / Z Fold 2 5G
Galaxy Z Flip / Z Flip 5G
Galaxy Fold / Fold 5G

Seria Galaxy A:

Galaxy A52s 5G
Galaxy A72
Galaxy A52 / A52 5G
Galaxy A42 / A42 5G
Galaxy A32 / A32 5G
Galaxy A22 / A22 5G
Galaxy A12
Galaxy A02s
Galaxy A02
Galaxy A71 / A71 5G
Galaxy A51 / A51 5G
Galaxy A41
Galaxy A31
Galaxy A21s
Galaxy A21
Galaxy A11
Galaxy A03s
Galaxy A Quantum

Seria Galaxy M:

Galaxy M42 / M42 5G
Galaxy M32
Galaxy M12
Galaxy M02s
Galaxy M02
Galaxy M51
Galaxy M31s
Galaxy M31 Prime
Galaxy M21s
Galaxy M21
Galaxy M11
Galaxy M01s
Galaxy M01

Seria Galaxy F:

Galaxy F62
Galaxy F52 5G
Galaxy F22
Galaxy F12
Galaxy F02s
Galaxy F41

Seria Galaxy XCover:

Galaxy XCover 5
Galaxy XCover Pro

Ende nuk dihet se kur do të ndodhë kjo. Zakonisht modelet aktuale dhe me çmim të lartë marrin përditësimet e para. Mund të duhen deri në vitin 2022 që disa modele në listë të marrin përditësimin. /Telegrafi/

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here