Këtë javë në “Lule të vetmuara”/ Vajzat e jetimores marrin lajmin e keq, për çfarë bëhet fjalë?

0
1

Meral hakmerret ndaj Alejnas duke i publikuar në rrjete sociale një foto të turpshme. Alejna e tronditur nga kjo që i ndodhi pëson aksident dhe përfundon në spital. Meral pendohet për veprimin e saj dhe tregon të vërtetën. Kader pajtohet me të ëmën dhe e faj pavarësisht asaj çfarë i bëri. Neriman dhe Feride tronditen kur mësojnë se konviktin e jetimores duan ta prishin. Vajzat marrin lajmin e keq se konvikti do të shkatërrohet. Ato përpiqen të shpëtojnë konviktin dhe mbledhin firma. Pas këtij vendimi fshihet babai i Gynejit. E shkuara e ndjek nga pas Seherin e cila përpiqet të ndërtojë një jetë të re me të bijën. Meral është e gatshme të bëjë gjithçka në mënyrë që të mos e humbasë nënën e saj. Seher përfundon në burg ndërsa Meral rikthehet në jetimore. Nazan bën një veprim që do të ndikojë në jetën e të gjithëve për të shkatërruar Kemalin./revistawho.com

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here