Kim Jong Un u shfaq për herë të parë me vajzën e tij dhe pikërisht në një vend lëshimi raketash – por pse tani?

0

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, mbikëqyri një test të raketës më të re balistike ndërkontinentale të Phenianit.

Por çfarë bie në sy është fakti se kësaj radhe ai është shfaqur me atë që supozohet të jetë vajza e tij, përcjell Telegrafi.

Sipas mediave të huaja, Kim mbikëqyri lëshimin të premten të raketës, për të cilën Agjencia Qendrore Koreane e Lajmeve (KCNA) tha se ishte Hwasong-17 – e quajtur “përbindëshi”.

Dhe lansimi i “sistemit të ri të madh strategjik të armëve” ishte i suksesshëm, pretendon KCNA.

KCNA tha se Kim mori pjesë në nisjen “së bashku me vajzën dhe gruan e tij të dashur” dhe imazhet e medias shtetërore treguan Kim i shoqëruar nga një vajzë e re me një xhaketë dhe këpucë të kuqe teksa ecte përpara raketës.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here