Kishte folur me Dienën 1 orë përpara se të vdiste, shoku i ngushtë tregon rrëfimin e dhimbshëm

0
1

Diena Meçaj Karanxha është 30-vjeçarja me pasion pikturën, që humbi jetën dhe vajzën e saj 8-vjeçare nga tërmeti i 26 nëntorit. Shoku i ngushtë i saj Klajdi Hysenllari ka treguar në Ftesë në 5 komunikimin e fundit me të dhe statuset që ajo kishte postuar në Facebook pas rënies së tërmetit.

“Pallati ku banonte Diena ska pësuar asnjë lloj dë mi dhe kjo ishte fatkeqësia më e madhe. Në 3 pa 10 e ndjeva tërmetin që ra dhe hyj në Facebook dhe statusi i parë që shoh ishte i Dienës. Me parë kishte shkruar ‘ra tërmet’ dhe të dytin kishte bërë share një portal që shkruante ra tërmet në Durrës, ishe kaq ballë.

I shkruaj dhe i them ‘o Dien nuk ishte kaq, por 4.8 ballë’. Kam komunikuar në 3 të mëngjesit. Nuk e di pse i thoja Zotit sot gjatë gjithë ditës, si nuk i thashë dil përjashta që mos të kapë muri”, u shpreh ai.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here