Koronavirusi, del nga spitali pacientja zero në Maqedoni

0
3

Lajmin e ka dhene Ministria e Shëndetësisë, e cila informon se pacientja e parë në Maqedoni me virusin korona sot ka dale nga spitali dhe eshte derguar per vijim te kujdesit ne trajtim shtepiak. Ajo tashmë është testuar për herë të dytë, në përputhje me rekomandimet e OBSH-së dhe ka rezultuar negativ.

Gjendja e pacientëve tjerë është e qendrueshme, përfshi këtu edhe gjendja e pacientes e cila është me aparat të frymëmarrjes. Edhe 5 pacientët e tjerë që po kurohen në spitalin e Dibrës janë në gjendje të mirë shëndetësore. Për momentin priten rezultate për tre persona nga Dibra.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here