Krah Metës e Ramës, Gramoz Ruçi merr pjesë në ceremoninë e stërvitjes së madhe ushtarake “Defender Europe 21” (Foto)

0
35

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, mori pjesë në Ditën e Vizitorëve të Shquar, DV-DAY, të stërvitjes “Immediate Response 21 (Defender Europe 21)”, e cila u zhvillua sot në Portin e Durrësit.

Në këtë ceremoni ishin të pranishëm Presidenti i Republikës, Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim, anëtarë të kabinetit qeveritar, gjeneralë dhe ushtarakë të lartë të ShBA, NATO-s dhe Forcave të Armatosura të Shqipërisë, kryetarë të bashkive, ambasadorë dhe ateshe ushtarakë të shteteve anëtare të NATO-s, si dhe personalitete të tjera të larta shtetërore.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here