Krimi që tronditi Greqinë, merret vendimi përfundimtar për kujdestarinë e vogëlushes së Caroline

0

Prindërit e 20-vjeçares britanike Caroline Crouch, që u vra në mënyrë makabre nga bashkëshorti grek, Babis Anagnostopoulos, kanë fituar kujdestarinë e plotë të mbesës së tyre Lidia. Tashmë vogëlushja, në sy të të cilës ndodhi edhe vrasja që tronditi Greqinë, do të rritet në shtëpinë e prindërve të nënës së saj në një ishull të vendit.

 

“Njëvjeçarja Lidia, babai i së cilës me shumë gjasa do të dënohet me burgim të përjetshëm, është vënë zyrtarisht në kujdesin e prindërve të Caroline Crouch, Susan dhe David në ishullin e Alonissos-it ku ata jetojnë. Kurse prindërit e Babis, Konstantinos dhe Georgia do të kenë të drejtë që të komunikojnë personalisht me fëmijën,” raporton britanikja Mail Online.

Prindërit e vrasësit ishin të parët që u kujdesën për Lidian pas ngjarjes së rëndë dhe donin ta mbanin vajzën, por gjyshërit e tjerë më pas nisën procesin ligjor për të kërkuar kujdestari të plotë. Tashmë ata pritet që të pagëzojnë Lidian e vogël në një kishe greke ortodokse. Prindërit e Babis mund ta shohin vajzën 5 herë në muaj.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here