LAJM I FUNDIT/ Turqia tronditet nga një tërmet i fuqishëm, regjistrohen lëkundje të forta

0
3

Mbrëmjen e sotme Turqia tronditet nga lëkundje të forta. Në orën lokale 23:14 u shënuan lëkundje të forta në rrethin Balikesir.

Sipas Institutit të Sizmiologjisë tërmeti u regjistrua 4 9 Rihter. Lekundjet jane ndjere edhe ne Stamboll, Manisa dhe Izmir.

Vijon…

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here