Lëkundje tërmeti në Korçë, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

0
4

IGJEUM raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës rihter. Lëkundja është ndjerë në orën 09:00, në Kapshticë të Korçës, me një thellësi 22 kilometra.

Nga tërmeti nuk raportohen dëme materiale apo në njerëz, por lëkundja ka krijuar panik te qytetarët.

Termet

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here