Manchester City shkatërron Liverpoolin me rezultatin 5-0 (VIDEO)

0

Manchester City ka shënuar fitore të thellë ndaj Liverpool në javën e 4 të Premier League

Djemtë e drejtuar nga Pep Guardiola kanë shkatëruar miqtë me rezultatin 5-0.

Citizens u treguan të ‘pamëshirshëm’ duke i dhënë një leksion “redsave” që e patën tepër të vështirë pas daljes me karton të kuq të Mane-s.

Sulmuesin kryesor, i ekipit të jurgen Klop, Sadio Mane, në minutën e 37-të u ndëshkua me karton të kuq pas ndërhyrjes së ashpër të portierit të Cityt, Ederson Moraes.

Golat për ekipin e Guardiolas i kanë shënuar: Sergio Aguero (24), Gabriel Jesus (45 dhe 53) dhe Leroy Sane (77 dhe 90).

Pas kësaj fitore, Manchester City është ngjitur në krye të tabelës në Premierligë me 10 pikë të mbledhura, kurse, Liverpool ka mbetur në kuotën e 7 pikëve. 

Manchester City-Liverpool  

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here