Maqedoni e Veriut, 473 raste të reja dhe 14 viktima nga COVID-19

0

Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 473 raste të tjera dhe 14 viktima nga koronavirusit i ri (COVID-19), transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me COVID-19 në vend është 213.779, ndërsa numri i viktimave 7.492.

Vendi po ashtu regjistroi 505 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër koronavisurit, duke e çuar në 197.998 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar të cilët paraprakisht ishin të prekur nga virusi.

Aktualisht numri i rasteve aktive me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut është 8.289.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 1.458.731 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 2.708 teste të kryera brenda ditës së fundit.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here