Maqedoni e Veriut, 702 raste të reja dhe 24 viktima nga COVID-19

0

Shkup
Maqedonia e Veriut gjatë 24 orëve të fundit ka regjistruar 702 raste të tjera me koronavirusin e ri (COVID-19), me çka numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara me këtë virus në vend ka arritur në 181.620, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, numri i vdekjeve nga COVID-19 po ashtu është rritur në 6.153, me 24 viktima të regjistruara brenda ditës së fundit.

Vendi po ashtu regjistroi 1.119 pacientë të tjerë që fituan betejën kundër pandemisë COVID-19, duke e çuar në 161.515 numrin e përgjithshëm të pacientëve të shëruar nga virusi.

Aktualisht në Maqedoninë e Veriut numri i rasteve aktive me COVID-19 është 13.952.

Që nga shpërthimi i pandemisë, autoritetet shëndetësore të vendit kanë kryer 1.203.819 teste të dyshuara për COVID-19, përfshirë 6.480 teste të kryera brenda ditës së fundit.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here