Mëngjesi Spanjoll: Receta e reçelit të qumështit

0

Përbërësit për recetën e reçelit të qumështit
1 litër qumësht lope (yndyrë e plotë)
1 filxhan sheqer
1 shkop vanilje
1 lugë çaji sodë buke
Këshillë për recetën e reçelit të qumështit
Nëse përdorni qumësht të freskët lope, i cili nuk është i pasterizuar, reçeli do të trashet për një kohë më të shkurtër. Sapo të shtoni sodën, qumështi do të fillojë të shkumojë; rekomandohet të përdorni një tenxhere me hapësirë të madhe. Ju gjithashtu mund të bëni bllokim pa përdorur vanilje.
Si ta përgatisni reçelin e qumështit?
1.Merrni qumësht lope me yndyrë të plotë, sheqer dhe shkop vanilje në një tenxhere të thellë.
2.Përzjeni sheqerin me një lugë druri në nxehtësi të ulët derisa të tretet plotësisht.
3.Aventura e vërtetë fillon tani! Kur qumështi fillon të vlojë, shtoni sodën e bukës dhe ulni nxehtësinë e sobës.
4.Soda e bukës do të pushojë qumështin dhe do të shuhet ndërsa e përzieni. Përzjeni për një orë në nxehtësi të ulët.
5.Nxirrni shkopin e vaniljes nga tenxherja. Vazhdoni të gatuani reçelin, të cilin vazhdimisht e trazoni, në zjarr të ngadaltë për rreth tre orë.
6.Hidheni atë në një kavanoz të thatë të pastër pasi ta trazoni  për herë të fundit për të fituar shkëlqim dhe për të marrë një qëndrueshmëri të butë.
7.Pasi reçeli të jetë ftohur, mbyllni me kujdes kapakun dhe ruajeni në frigorifer.

KOMENTO

Please enter your comment!
Please enter your name here